GamePUB.cz Recenze

Váš herní koutek - gaming communityA B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W Zverze pro tisk

Alpha Polaris

Alpha Polaris

Alpha Polaris je hororovou adventure hrou, která funguje díky českému enginu Wintermute Jana Nedoma. Ovládání hry je tedy snadné a vhodné opravdu pro každého. Ostatně tento engine je již prověřený.

Reklama

Děj hry

S mladým norským biologem, Ronem Knudsenem se vydáte do americké polární základny Alpha Polaris v Grónsku. Tam budete čekat na medvěda, o kterém musíte napsat závěrečnou školní práci.

Samozřejmě nebudete čekat dlouho a vaše „oběť“ přijde. Protože chcete daného jedince zkoumat, tak ho uspíte pomocí pušky. Ovšem co se nestane. Nad komplexem Aplha Polaris vypukne ionosférická bouře, jež odstartuje hororový příběh.

Mladému biologovi samozřejmě utekl medvěd, ale to není to, co ho aktuálně zajímá. Jeho problémem jsou kolegové, na něž bouřka negativně působí – zbláznili se.

Herní princip

Vaším cílem bude v roli Rona Knudsena odhalit tajemství, které zahalilo Gónskou polární stanici. Zároveň budete čelit strachu a smrti, která na vás bude čekat na každém kroku. Pokud se vám podaří změnu chování (bouři) vysvětlit a přežijete, tak máte vyhráno.

Ve hře je velmi dobře zpracována psychika postav, která se v průběhu hry mnohokrát změní. Na pětičlenný finský tým (studio Turmoil Games) je tento výkon velmi dobrý. Musíme totiž připočítat finanční a časové omezení. Zároveň je nutné přihlédnout k první vydané hře. V budoucnu to bude snad již jen lepší.

Silné stránky

Hudba

Ovládání

Psychika postav

Slabé stránky

Prostředí hry

Grafika – animace

Některé kroky jsou špatně vysvětleny

Doba hraní

Cena (16 euro za jeden večer)

Minimální HW požadavky

Intel P4 / AMD Athlon 64

1 GB RAM

Grafická karta s podporou DirectX 9

700 MB místa na disku


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x
Reklamanapsal: Jiří Vencl | 2652x | 30. červenec 2011 | Adventury hry | no comments | Nahoru ↑

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!