GamePUB.cz Recenze

Váš herní koutek - gaming communityA B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W Zverze pro tisk

Left 4 Dead 2

Left 4 Dead 2

Left 4 Dead 2 je druhé pokračování oblíbené multiplayerové hry Left 4 Dead. Svým charakterem se tato hra řadí mezi hororové first person akce a je určená pro PC a konzoli Xbox 360. Potěšující je, že druhý díl dosahuje minimálně stejně dobrou úroveň hratelnosti jako díl první a to i přesto, že byl stvořen za velmi krátkou dobou.

Reklama

Prostředí hry

Hra se odehrává v blíže nespecifikované době, ve které svět ovládli zombie (také se označují jako infikovaní). Zombii se dělí na několik druhů a je různě obtížné se jich zbavit. Hráč se zde ocitne v roli přeživšího, který bojuje proti zoombiem a podle mapy se snaží přesunout na místo zvané - Safe room, kde bude zachráněn.

Zbraňový arzenál

Na rozdíl od jedničky je v druhém pokračování výběr zbraní velmi pestrý. Na výběr dostanete z velkého množství pistolí, brokovnic, samopalů, motorových pil, zápalných a explozivních zbraní a kontaktních zbraní. Problém je, že výběr je možná až moc velký a hráč má někdy problém se rozhodnout. Do boje si totiž může vybrat pouze dvě zbraně, takže výběr bývá často zdlouhavý a je dobré si ho dobře rozmyslet. Střelné zbraně jsou sice účelné, ale mají omezené množství munice, s kontaktními zbraněmi se zase musíte dostat do přiměřené vzdálenosti.

Zajímavé také je, že jednotlivá provedení hry budou obsahovat trochu rozličné zbraně. V praxi to znamená, že stejná hra na českém nebo britském trhu se bude lišit zbraňovou výbavou.

Plusy a minusy

Plusem hry je její rozsah, který je velmi široký a pestrý. Hra obsahuje celkem pět rozlehlých kampaní, 4 rozdílné herní módy a různé bonusy.

Mezi mínusy Left 4 Dead 2 patří vysoká pořizovací cena a v některých případech nepřehlednost v situaci.

Minimální HW požadavky

Procesor: 3.0 GHz P4, Dual Core 2.0 nebo AMD64X2

Graf. karta: DirectX 9 kompatibilní grafická karta (grafická karta musí mít minimálně 256 MB paměti a měla by mít podporu pro pixel shadery 2.0)

RAM: 1 GB pro Windows XP / 2 GB pro Windows Vista

HDD: 7,5 GB

Operační systém: Windows 2000, XP, Vista

Pro internet: rychlost 256Kb/s


Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček/ Hodnoceno: 4x
Reklamanapsal: Jiří Vencl | 3503x | 28. duben 2011 | Akční hry | no comments | Nahoru ↑

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!