GamePUB.cz Recenze

Váš herní koutek - gaming communityA B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W Zverze pro tisk

Alan Wake

Alan Wake

Pro vyznavače hororů je tu hra Alan Wake. Tato hra představuje kombinaci thrilleru s hororem, což znamená, že se můžete těšit na tajuplné prostředí, všudypřítomnou temnotu, šílenství, zoufalství a nakonec vysvobození z pekla. Hra obsahuje různé motivy a postavy ze známých filmů a knih tohoto žánru, které jsou hratelné a nabídnou zajímavé možnosti.

Reklama

Příběh hry

Hlavním hrdinou hry je spisovatel Alan Wake. Není to však obyčejný spisovatel, je psychicky narušený a pohybuje se na hranici mezi normalitou a šílenstvím. Na pomyslnou hranici se dostal díky tragické ztrátě své manželky, syndromu vyhoření, ale i díky prostředí uzavřené malé vesnice na americkém venkově. Sled těchto události v něm vyvolají řadu halucinací, nevysvětlitelných událostí a bytostí, které ho potkávají vždy po západu slunce.

Bytosti, které ohrožují Alana, jsou jeho postavy z právě rozepsané knihy. Je to velmi paradoxní, protože se ho snaží zabít jeho vlastní výtvory, navíc Alan zapomněl, že je stvořil. Postupně se do temnoty dostávají i další obyvatelé vesnice a tak se zdá, že vše směřuje k strašnému konci…

Princip hry

V žádném případě, zde nemůžete čekat bezduchou střílečku, ve které střílíte na vše, co se kolem Vás pohne. Hra Alan Wake je určena pro hráče, které baví přemýšlet o každém kroku, promýšlet si svá budoucí rozhodnutí a sledovat situaci kolem sebe.

Hra je tvořena pomocí šesti kapitol, přičemž každá kapitola Vám zabere přibližně 90 minut. Na konci kapitoly na Vás čekají napínavé události, které budou shrnuty na začátku kapitoly následující. Tímto způsobem je úspěšně zachována linie hry a hráči to umožní lepší herní přehled.

Shrnutí

Hra Alan Wake se může pyšnit strhujícím příběhem, prošpikovaným tajemnem a strašidelnými událostmi. Výborně zpracované jsou zde jednotlivé postavy, jejich charaktery a osobní příběhy. Atmosféru hry navíc skvěle doplňuje soundtrack s písněmi od Nicka Cave, Davida Bowieho a dalších.

HW požadavky:

Herní konzole Xbox 360


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x
Reklamanapsal: Jiří Vencl | 2709x | 8. červen 2011 | Akční hry | no comments | Nahoru ↑

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!