GamePUB.cz Recenze

Váš herní koutek - gaming communityA B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W Zverze pro tisk

Fifa 2010

Fifa 2010

Najde se jen málo kluků, kteří by neholdovali nejoblíbenější kolektivní hře naší planety - fotbalu. Buď si zajdou kopnout do meruny na plácek, podívají se na fotbal v televizi a nebo si jednoduše sednou ke svému počítači a fotbálek si zahrají s těmi nejlepšími. Na trhu s počítačovými hrami se objevila spousta zajímavých titulů, které umožňují perfektní hraní s autentickým prostředím a těmi nejlepšími hráči. Patří k nim bezesporu série Fifa, která dospěla až k titulu Fifa 2010. ¨

Reklama

Co přináší titul Fifa 2010?

Fifa, jakožto ostřílený hráč na poli počítačových her, je schopna garantovat zajímavé 3D prostředí, velmi dobrou hratelnost a autenticitu. Ta je zaručena aktuálními jmény hráčů, prostředím těch nejlepších fotbalových stánků světa a také samotným grafickým provedením těchto stadionů. Od svých prvopočátků se Fifa snažila být realistickou, což se u Fify 2010 stalo téměř dokonalostí. Pravda je ale taková, že velký krok od minulého dílu samotní vývojáři zrovna neudělali. Pojďme tedy na jednotlivé detaily, které se změnily, anebo ne.

Fifa 2010 a inovace

Posun vpřed u tohoto dílu Fify je patrný zejména v tom, jak jsou jednotliví hráči schopni ovládat míč. Právě dribling slibuje možnost otočení hráče o 360 stupňů. Kličky jsou poměrně zjednodušeny v tom, že není třeba dělat velkou spoustu různých pohybů, abychom obešli protihráče. Stačí velmi jednoduchá změna směru a podaří se nám to. Velmi zajímavou novinkou je také bezesporu možnost volby různých týmových stylů.

Právě jejich výběr bude potom základem samotné strategie hry vašeho týmu. Pokud zvolíte styl obranný, tak vaše mužstvo bude vycházet ze zajištěné obrany vsázet na brejky. Mezi další inovativní prvky bychom jistě také zařadili šipky, jež nám napovídají, kam mají hráči nabíhat a označují také zároveň hrče, které bychom měli obsazovat.

Hratelnost Fify 2010

Samotná hratelnost této hry nenabrala ve svém zlepšení žádných obrátek. Fifa 2010 se totiž stále nachází v bahně těžkopádnosti. Na stolním počítači nejsou žádné hry hratelné tak jako na konzolích k tomu speciálně určených, nicméně mnoho her je z hlediska kvality ovládání přizpůsobena tak, aby se hrála dobře i na PC. Fifa 2010 neudělala žádný krok vpřed v tomto ohledu, jelikož ovládání hráčů pomocí několika kláves ve vás jednoznačně vyvolá dojem umělosti a nedokonalosti. Občasný podivný pohyb míče toto tvrzení jen potvrzuje.

Shrnutí

Fifa 2010 nabízí klasickou fotbalovou zábavu u počítače. Nemůžete čekat žádné zázraky, nicméně pokud se řadíte mezi skalní příznivce, zklamání nebudete. Překvapeni však rozhodně také ne!


Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x
Reklamanapsal: Jan Potůček | 2861x | 19. říjen 2009 | Sportovní hry | no comments | Nahoru ↑

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!