GamePUB.cz Recenze

Váš herní koutek - gaming communityA B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W Zverze pro tisk

Heroes of might and magic V

Heroes of might and magic V

Heroes of might and magic je bezesporu jeden z velmi pozoruhodných počinů na trhu s počítačovými hrami. Právě tato strategie boduje jak u teenagerů, tak taky u starších hráčů počítačových her.

Reklama

Slavná historie

Psal se rok 1995, kdy na svět přišel první díl této strategické ságy. 31. srpna tohoto roku firma New World Computing přišla s velmi zajímavým nápadem, který doslova oživil sekci strategických her vůbec. Hra se pyšnila podtitulkem A Strategic Quest. Po prvním dílu následoval druhý, který jej pouze rozšířil o některé detaily spojené hlavně s postupy hrdinů na vyšší levely. Třetí díl Heroes of might and magic již dospěl k velmi rozlehlému světu, ve kterém se vám nabízela spousta nových možností. Čtvrtý díl této hry se stal v podstatě jakýmsi omylem, kdy se firma snažila tuto hru dostat do 3D prostředí, což této strategii hodně uškodilo. Jiný se stal i pohled hráče a hratelnost samotná. Pátý díl, který je již dílem firmy Ubisoft, jež převzala tuto ságu od New Computing, tedy dceřiné společnosti zkrachovalého 3DO, se vrací svým vzhledem k prvním třem dílům a ještě poskytuje velmi zajímavý 3D háv.

O co tedy v samotné hře jde?

Hlavní náplní celé hry bylo a je jakési putování jednoho či více hrdinů s jednotkami mapou a postupné ovládnutí celého pole, které je zobrazeno na mapě. Při tomto strastiplném úkolu musí hrdina sbírat suroviny, obsazovat doly, které zabezpečí jejich trvalou produkci, a v neposlední řadě sbírat peníze. Pochopitelně je ale také nutné zdolat několik nepřátel. K tomuto se ale musí vybavit silnými jednotkami, jež vznikají v hradech.

Hrdinové, rasy, jednotky

Hlavní předností hrdinů pátého dílu této strategické ságy je především to, že se již nemohou svobodně zúčastnit samotných bojů. Fungují pouze jako jacísi nositelé bojových jednotek. V drtivé většině případů disponují také možností kouzelní, což ale není žádnou novinkou. Hrdina samotný získává za svou cestu různé zkušenosti a na jejich základě postupuje na úrovně, kdy se mu zvyšují jednotlivé schopnosti. Systém schopností a podschopností je v této hře řešen velmi precizně a nepotkáte dva stejné hrdiny. Co se týká ras, tak těch se zde nachází hned několik. Jmenujme samozřejmě rytíře, peklo a další. Samotné jednotky jsou velmi detailně propracovány a většina z nich disponuje několika zajímavými abilitami, což je oproti minulým dílům inovace.

Shrnutí

Heroes of might and magic V si vydobyla rozhodně své místo mezi novými strategiemi a troufli bychom si říct, že jim doslova velí. Jedná se o hru, kterou rozhodně kvůli poutavému příběhu a velmi dobré hratelnosti stojí zato si nainstalovat.


Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x
Reklamanapsal: Jan Janouškovec | 3329x | 19. říjen 2009 | Strategie hry | no comments | Nahoru ↑

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!