GamePUB.cz Recenze

Váš herní koutek - gaming communityA B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W Zverze pro tisk

Need for Speed: Shift

Need for Speed: Shift

Série Need for Speed je notoricky známá všem milovníkům rychlých aut, která ovládají skrze obrazovku počítače. Na počátku všeho byl první díl hry, který se jmenoval jednoduše Need for Speed a jednalo se tehdy o doslova revoluční záležitost v této herní branži. V posledních letech ovšem celá série začínala pomalu, ale jistě, upadat. Důkazem tohoto tvrzení budiž úspěšnost dvou posledních dílů této série. Byly jimi Pro Street a také Undercover. Vydavatelská firma Electronic Arts se rozhodla, že se této série jednoduše vzdá a vytvořit nový díl si na svá bedra vzala společnost Slightly Mad Studios. Ta se tohoto úkolu zhostila velmi slušně a vznikla hra Need for Speed: Shift.

Reklama

Kariéra

V každé správné závodní hře se jednoduše musíte stále posunovat vpřed a zlepšovat jak schopnosti své, tak také vlastnosti vašeho automobilu, potažmo samotné auto vyměnit za silnější. Na počátku se ocitáte v roli absolutního zelenáče a postupem času se vypracujete ve vynikajícího závodníka, který je schopen za sebou zanechat celé závodní pole. Za celý svůj vývoj si jezdec projde celkově čtyřmi úrovněmi závodění. Ty disponují několika velmi zajímavými trasami, které však nemusíte projet všechny, jelikož postup v kariéře se odvíjí od počtu získaných hvězdiček za jednotlivá umístění.

Typy závodů

Velmi špatná by byla hra, ve které byste si mohli zazávodit pouze na jedná trase anebo na jednom povrchu. U Need for Speed: Shift tomu tak pochopitelně není. Vybrat si budete moci z velmi široké palety závodů na různém povrchu a také o různých parametrech, co se obtížnosti týče. Velmi zajímavou možností je také to, že k samotnému postupu do dalšího závodu nepotřebujete být první, ale stačí zajet třeba nejrychlejší kolo. Samozřejmě také nechybí pověstné drifty.

Auta a jejich tuning

Nabídka vozů je v tomto dílu Need for Speed opravdu přebohatá. Na úplném počátku hry budete mít k dispozici třeba VW Golf, Audi ES4 a nebo Mazdu RX-8. Nemusíte ale rozhodně zoufat, jelikož postupem času si budete moci otestovat třeba Porsche 911 GT2 a nebo Chevrolet Corvette. Opomenouty bychom také neměli pověstné Bugatti. Když si vezmeme sanotný tunning, tak je třeba říct, že vozidla lze upravovat jak z hlediska vizuálního, tak také vzhledem k výkonu. Vylepšit si budete moci snad každou podstatnou součást auta.

Shrnutí

Need for Speed: Shift nabízí velkou spoustu možností a také perfektní hratelnost. Grafická podoba celé hry je dokonalá, ať už v detailech anebo v celkovém provedení. Vše je podpořeno ještě velmi zajímavými zvukovými efekty, takže stojí zato tuto hru vyzkoušet.


Hodnocení

Hodnocení: 4.2 hvězdiček/ Hodnoceno: 5x
Reklamanapsal: Jan Janouškovec | 2820x | 20. říjen 2009 | Závodní hry | comments: 1 | Nahoru ↑

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

EUhH9CFaYw

neděle, 6. září 2015
09:00

Dobry den, diky za prispevek. Ono to zas az tak samo nelbyo Nechali jsme zvysit tlak v systemu na maximum, uvidime, kde vsude to pomohlo. Co se tyka odvzdusnovacich ventilu, vime o nich, je to na poradu dne, budou-li treba.V kazdem pripade diky za doporuceni!


posted by: EUhH9CFaYw (qxi78kdp(a)outlook.com) [Odpovědět]