GamePUB.cz Recenze

Váš herní koutek - gaming communityA B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W Zverze pro tisk

Gran Turismo 5

Gran Turismo 5

Další díl úspěšné série Gran Turismo nese číslo 5. I v tomto dílu si skvěle zazávodíte v nablýskaných autech ve známých stájí a užijete spoustu adrenalinu. Hru lze hrát i přes internet, takže nic nebrání tomu, abyste si pořádně užili se svými přáteli.

Reklama

Princip hry

Smyslem této hry je závodění a porážení soupeřů. Důležité je, že zde nejde o to, abychom své soupeře nabourali, postříleli atd., ale opravdu jen předjeli a posléze a vyhráli. Žádné nekalé praktiky v této hře nenajdete a věřte, že i to má své kouzlo. Za vyhrané zájezdy získáte peníze a nové zkušenosti, které Vám budou otevírat další závody a získávat nové automobily. Kromě aut můžete získat další bonusy a odměny a bude tedy na Vás, co si vyberete.

Jak je v této sérii zvykem, tak i v tomto dílu je na velmi dobré úrovni grafika, která je decentního rázu a zbytečně hru nezaplácává různými efekty. Co se týče tratí, tak ty se od minulých dílů příliš nezměnily, většina z nich zůstává stále stejná. Avšak i tady najdeme určité novinky v podobě nových měst nebo například jízdě na sněhu.

Novinky

Na rozdíl od minulého dílu nabízí nové pokračování možnost zdokonalování svého vozidla. Svému miláčkovi můžete dokoupit nové vstřikovače, výfuky nebo kola a zlepšit tak rychlost a kvalitu auta. Další novinka spočívá v tom, že místo toho abyste sami závodili, tak si můžete vycvičit za sebe vlastního závodníka. Ten bude za Vás objíždět tratě a vy se ocitnete jako hlas ve vysílačce, který rozdává úkoly a kontroluje průběh závodu.

Plusy a mínusy

Plusem hry je její preciznost. Každé nové auto se stejně jako ve skutečnosti, ovládá trochu jinak a Vy si musíte najít fígle, jak s tímto autem zacházet, abyste například neskončili v písku. Pro méně šikovné řidiče je zde automatická výpomoc, která Vám pomáhá udržet vůz na vozovce.

Nevýhodou hry je, že poničení aut je mnohem menší, než jak by tomu bylo ve skutečnosti. Například, když narazíte prudce do betonu, buď se Vám nic nestane, nebo si pouze ohnete blatník a to samé platí i o soupeřích.

Závěr

Tato série se neustále zlepšuje a každý díl nabízí nějaké novinky, které stojí za to využít. V tomto díle určitě stojí za to vyzkoušet si možnost zdokonalení vozu nebo atraktivní závod na sněhu.

HW požadavky

  • Playstation 3

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x
Reklamanapsal: Jiří Vencl | 2689x | 19. leden 2011 | Závodní hry | no comments | Nahoru ↑

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!